צחוק טוב לבריאות

כבר דיברתי בעבר על חשיבות הצחוק לחיים בריאים ומאושרים ואני אוסיף לעשות זאת גם בעתיד מפני שהנושא הזה חשוב ביותר.

התרגיל של היום הוא פרקטי מאוד ואפקטיבי מאוד וניתן לנסות אותו באופן מיידי.

רשום על דף את הבעיות שמטרידות אותך נכון לעכשיו בכל התחומים בחייך.

והכוונה היא לא לבית שאתה מעוניין להגשים בעוד 5 שנים וכאלה…אלא לבעיות בוערות בנושאים היומיים מפני שהנושאים היומיים והדרך שאתה מתמודד איתם יובילו אותך למציאות שתחיה בה בעוד יום, שבוע, חודש, שנה או 5 שנים. וזה כולל כל מיני מטלות ומשימות שאתה צריך להתמודד איתן ביום יום ואינך רוצה לעשותן ולכן הן גורמות לך להיכנס לתנודות שליליות…הכתפיים נשמטות, הנשימה נעשית כבדה ואנרגיית החיים שלפני שנייה רקדה בתוכך מתחילה לברוח החוצה, אתה חש כמו בלון שהאוויר בורח לו…

וזאת מסיבה אחת – מפני שהזדהית עם מחשבה שלילית.

המוח שלך לקח סיטואציה מסוימת ופירש אותה כשלילית. ההתמקדות בסיטואציה דרך "עדשה שלילית" משפיעה על הגוף דרך אבריו השונים וכמו כן על הנשימה ואנרגיית החיים. המאגרים שלך מתרוקנים להם ואז אתה מחפש הסחות דעת שבמקרה הטוב באות בצורה של אוכל או טלוויזיה שישכיחו ממך את מצבך המרוקן לזמן מה ובמקרה הגרוע אתה מחפש חבר או אדם שיקשיב לבעיות שלך ובכך אתה מתלבש לו על אנרגיית החיים שלו ושואב ממנו אותה כדי להתמלא חזרה.

כך אנשים בורחים לפעילויות סתמיות, משמינים וגרוע מכך, מרוקנים אנרגטית אנשים אחרים ומתחילים בכך שרשרת מתמשכת של "שואבי אנרגיה" שנפסקת רק כשהיא מגיעה לאדם שיודע לסנן את השטויות שבהן חבריו מנסים להזין אותו ובמקרה שהוא כן "אכל" מהם קצת – הוא יודע כיצד להמיר את האנרגיה הזאת לחיובית ולשחרר אותה מהמערכת שלו.

זכור שיש לך אחריות אדירה והיא למנוע מעצמך מלהאכיל את עצמך בשטויות ויותר חשוב זה למנוע מעצמך מלהאכיל את חבריך באותן השטויות שנוצרו מהדרך המעוותת שבה פירשת סיטואציה אחת בחייך.

השרשרת הזאת מתחילה בפירוש שאתה נותן לסיטואציה שהתרחשה או משימה או מטלה עתידית שעליך לבצע.

אז יש לך שתי אופציות להתמודד עם זה – והן:

1.   1. ברגע שהמוח שלך מפרש סיטואציה בצורה שלילית, תן לו קונטרה חיובית. הפעל את הדמיון ונסה באותו הרגע לחשוב…איך אני יכול לדמיין את זה בצורה חיובית שתביא לי תועלת?

ואתה עושה את זה מתוך חוכמה ומתוך הידע שאם לא תעשה את זה אתה תוריד את המחשבה הזאת לגוף והגוף יחזיר את זה בלולאה למוח דרך המחשבות ואתה תכנס ללולאה שלילית.

דוגמא קטנה:

חזרת אל הרכב שלך וגילית שקיבלת קנס.

פירוש שלילי יהיה להתלונן ולבכות על מר גורלך ועל איך שכל העולם פועל נגדך…והתוצאה תהיה – כימיה שלילית. המוח שלך יפריש רעלים שונים למערכת הגוף שלך שיישארו שם שעות ואפילו ימים.

הגוף בתמורה יאותת חזרה למוח שלא טוב לו ואז המוח בתמורה ימשוך מחשבות לא טובות שתואמות להרגשה הזאת.

מה כן אתה יכול לעשות באותה הסיטואציה כדי לשנות את הפירוש?

החזק את נייר הקנס, עצום את עיניך ודמיין שאיזה דוד עשיר שלא הכרת השאיר לך ירושה של מיליונים והיא בדרך אליך…כל מה שאתה צריך זה לשלם את ה 100 שקלים שרשומים בהודעה שקיבלת בדואר.

אני בטוח שאתה תרוץ לדואר עם חיוך רחב ומצויד בהתרגשות חיובית.

אתה יכול לדמיין שמומחה עולמי לרפואה בדק אותך וההודעה הזאת היא חלק מההבחנה שלו ובהבחנה רשום שמבחינה ביולוגית הגוף שלך צעיר ביותר, כמעט חצי מגילך. והוא מצא גם שתוחלת החיים שלך תהיה ארוכה ובריאה ביותר…ועוד המון ממצאים חיוביים…ואתה רק רוצה להודות לו ולשלם בבנק הדואר על השירות שלו ועל ההודעה המשמחת הזאת שהוא השאיר לך.

תהיה יצירתי ותנצל את הסיטואציה הזאת לטובתך – השתמש בה כמנוף חיובי.

2.   2. אם "הרעל" כבר הספיק לחדור למערכת שלך והכימיה הגופנית שלך השתנתה כך שאין לך את האנרגיה כרגע לדמיין ולפרש את זה בצורה חיובית אז הדבר הכי טוב שתוכל לעשות הוא – לצחוק על זה!

איך צוחקים על הבעיות?

במצב שבסעיף 2 מכיוון שאין לך אנרגיה לדמיין, ככל הנראה לא תהיה לך אנרגיה מספקת לצחוק על זה בנקודת הזמן הזאת ולכן יש לבצע הכנה מסוימת.

פשוט תכיר בכך "שהתבאסת" שהכימיה השלילית נכנסה למערכת שלך ופשוט תבקש מתת המודע שלך להכין אותך כך שתוכל לצחוק על זה בהקדם האפשרי. לדוגמא תגיד:

"אני מכין את עצמי לצחוק על הסיטואציה הזאת בהקדם האפשרי, אולי כשאגיע הביתה או אולי בעוד מספר דקות…"

ותכיר בכך שתת המודע שלך מבשל עבורך "מנה" של צחוק שתוגש לך בהמשך.

ייתכן וכעבור מספר דקות או שעות, המחשבה על הסיטואציה השלילית תחזור אליך ואתה פשוט תפרוץ בצחוק מהבטן בצורה טבעית והכל ישתחרר החוצה מהמערכת שלך.

ואם זה לא קרה אז יש לך אופציה לצחוק על זה בכל מקרה.

נסה לחשוב על הסיטואציה / הדבר השלילי , מתח את שרירי פניך ותן חיוך מזויף לתפארת.

בשלב הבא בעודך מחייך, התחל לצחוק מהבטן. כווץ את שרירי הבטן והוצא צלילים של צחוק בצורה מזויפת.

אם אתה עדיין מזוהה חזק אם מה שקרה, זה לא יהיה קל מבחינה פיסית ונפשית. אבל בכל זאת תעשה את זה. אפילו לכמה שניות ותשחרר…

חזור לעניינך ומידי פעם במהלך היום, תיזכר לרגע, חייך והתחל לצחוק מהבטן.

תוך זמן קצר הצחוק האמיתי יגיע ויגלגל אותך מצחוק.

וברגע שזה יקרה, המערכת שלך תתנקה ותקבל שטיפה חיובית מהמוח. אתה תעשה נינוח יותר, מאושר יותר, רצף של מחשבות טובות יתחילו להגיע אליך והן תמשכנה סיטואציות ודברים חיוביים לתוך חייך.

רשימת הצחוק היומית שלי

בכל יום, כתוב על דף את הנושאים שפירשת אותם "כבעיה".

התחל לחייך ולצחוק על אחד מהם, נסה לשלב פירוש על ידי דמיון חיובי כפי שהסברתי בסעיף 1 ותשלב את זה יחד עם הצחוק.

אם זה לא מצחיק תצחק בכח, הצחוק הזה יזמין אליך בקרוב צחוק אמיתי מכיוון שצחוק זה דבר מדבק.

צחק על זה ועוד פעם צחק על זה…עד שהאנרגיה הזאת תומר לאנרגיה חיובית ותתמלא בהרגשה טובה ובחיים חדשים.

עבור בצורה כזאת על כל הרשימה ותרוויח פעמיים.

גם תשחרר את האנרגיה הזאת וגם תיצור לעצמך הרגל של לצחוק על "הבעיות" שלך ולשחרר אותן בקלות.

זה בריא וזה כדאי…

אז בבקשה, תפנים את התרגיל הזה ואל תזהם את הסביבה הפנימית שלך ואת הסביבה החיצונית עם אנרגיות שליליות שהגיעו מהזדהות עם מחשבות שליליות שהגיעו מתוך פירוש שלילי לסיטואציה שהיה ניתן לפרש אותה כחיובית ולהצליח ליהנות מפרותיה כבר מההתחלה.

שמור על סביבה נקייה.

מאת אלכס זיו – יוצר מציאות

נ.ב: אם חבר רוצה "להתלבש" לכם על האנרגיה ולספר לכם כיצד הוא פירש בצורה שלילית סיטואציות בחייו כלומר את "הבעיות" שלו…פשוט תצחקו!

התחילו לצחוק ולהתנהג בצורה "טיפשית" לכמה רגעים והחבר יצטרף אליכם, זה ישבור לו את התבנית השלילית שהוא נמצא בה כרגע וימנע ממך להגיש לו על מגש את האנרגיה שלך…אולי זה לא מנומס אך זה בריא בשבילו ובשבילך.

זאת העזרה הטובה ביותר שתוכל להציע לו.

הפוסט הזה פורסם בתאריך כללי. קישור קבוע.

סגור לתגובות.